E-arved ehk tuhandekordne ajasääst

Kõikide ametlike tehingutega käivad kaasas arved, tõestamaks tehingu toimumist ning jäädvustamaks tuleviku tarbeks üksikasju. Tänapäeva digimaailmas on aga arvete käsitsi koostamine ning süsteemidesse sisestamine äärmiselt ajakulukas ning tüütu töö – just sellepärast ongi loodud masinloetavad e-arved, mida on võimalik erinevate süsteemide vahel kiirelt ja mugavalt edasi saata ning millest võetud info talletub arvutisse automaatselt, ilma, et peaks numbriridu ja tootenimetusi ükshaaval sisse toksima.

Rääkides e-arvetest ei ole sõnapaar “tuhandekordne ajasääst” sugugi liialdus, kui arvestada, et ühe keskmist sorti ostu- või müügiarve, milles on mõnikümmend rida teksti, käsitsi arvutisse sisestamine võib võtta kuni tund aega. Masinloetav arve jõuab süsteemini umbes kolme-nelja sekundiga, seega ajaline vahe on reaalselt tuhandekordne. Mis teeb e-arved aga veelgi mugavamaks, on nende üldine standardsus ning võimalus neid kerge vaevaga erinevate süsteemide vahel jagada – käsitsi ühe arve kirja panemisest veel hullem saab ju olla ainult see, kui seda peab mitu korda tegema.

Eesti Vabariigis on loodud e-arvetele ühtne standard, mis tähendab, et kõik arved sobivad kõikidesse süsteemidesse ning vaatamata sellele, kellele ning miks peate arve edastama, on see nende jaoks juba mõne hiirekliki järel loetav. Euroopa Liidus laiemalt on pilt natuke kirjum, sest erinevate riikide e-arved võivad olla erinevalt loodud ning ka rahvusvahelised suurfirmad järgivad enda loodud reeglistikke, kuid ometigi võimaldavad ka erinevat sorti e-arved oluliselt kiiremat ning lihtsamat arveldamist ning teabevahetust.

Autoremonditöökodade jaoks tähendavad e-arved seega samamoodi säästu – nii ajalist kui ka rahalist. Näiteks suure varuosade tellimuse puhul ei pea raamatupidaja enam tunde infot arvutisse trükkima, vaid kõik numbrid on sekunditega käes. Nii aitavad e-arved vältida ka inimlikke eksimusi ning märgata kiiremini seda, kui tehingutes midagi valesti tundub olevat.

Trumpauto süsteemis on nii arvete loomiseks kui talletamiseks olemas täielikult Eesti riiklikule standardile vastavad lahendused, mis aitavad kiiresti e-arveid koostada ning väljastpoolt tulnud arvete andmed salvestada, ning seda kõikides meie pakettides.
Kui arvate, et ka teie töökojale ning raamatupidajatele võiks ära kuluda tuhandekordne ajasääst ning muudki uuenduslikud lahendused asjaajamiseks, pange end tasuta prooviperioodiks kirja juba täna!

Registreeri LIVE DEMOle