Kliendisuhtluse mitu nägu

Ei ole saladus, et kliendirahulolu on üks eduka äri loomise aluseid. Ilma klientideta pole ka ettevõtet ning rahulolematu klient juba sinna ärisse tagasi ei pöördu. Sellepärast peabki ettevõtte ja klientuuri vaheline suhtlus olema mugav, meeldiv ja mis peamine, informatiivne ent mitte pealetükkiv. Seetõttu võtamegi sel nädalal vaatluse alla populaarsemate kommunikatsioonimeetodite plussid–miinused ning jagame ka oma kogemusi Trumpautost.

Erinevad suhtluskanalid täidavad erinevaid ülesandeid, nii et klientidega suheldes peab iga ettevõte esmalt mõistma, mida nad sellega saavutada tahavad. Esmane eristus tuleb teha veebipõhise, mobiilse ning füüsilise suhtluse vahel.
Nii otsene kui ka kaudne online suhtlus – e-kirjad, uudiskirjad ja sotsiaalmeedia – on aastate jooksul aina populaarsust kogunud ning seda täiesti õigustatult.

Lausa 74% internetti kasutavatest täiskasvanutest eelistab ärisuhtluses just e-posti. Meilid on kättesaadav ja professionaalne alternatiiv tavalisele postiteenusele, mis jõuab adressaadini sekunditega, kuid jätab neile siiski võimaluse vastata alles siis, kui neile sobib. Uudiskirjad ja sotsiaalmeedia on samas parimad info jaoks, millega tahetakse jõuda korraga paljude inimesteni, olgu eesmärgiks siis reklaam, uute toodete tutvustamine või tervitused ja muud kampaaniad.

Selline suhtlus sobib hästi olukordades, kus kliendi vastus ei ole vajalik või vähemalt pole sellega kiiret. Hiljutiste tehingute või muu spetsiifika puhul on e-kirjadest küll kasu neist maha jääva arhiivimaterjali tõttu, kuid probleemide lahendamiseks võivad nad siiski jääda aeglaseks. Sellepärast sobib veebisuhtlusega hästi kokku sünkroonne mobiilne kommunikatsioon. Telefonikõned ja tekstsõnumid jõuavad kõige tõenäolisemalt kliendini kohe. Esimene neist töötab edukaimalt siis, kui inimene oskab kõne oodata ja tal on aega, et probleemist rääkida või pakilist infot edasi anda. Sõnumid aga aitavad just edasise suhtluse vajadusest märku anda ning on lihtne moodus eelolevate toimingute kohta meeldetuletuste saatmiseks.

Trumpautos oleme õppinud, et just tekstsõnum vastab meie vajadustele kõige paremini ja aitab saata vajalikke meeldetuletusi. Kui just tõsist probleemi pole, ei ole vaja inimesele helistada ja tema toimetusi segada, eriti kui SMS annab sama teabe edasi hetkega – vahest kiireminigi, kui kõne teel – ning jätab endast ka tuleviku tarbeks märgi maha.

On selge, et parim suhtlusmeetod on see, mis sobib hästi kokku sõnumiga, mida parasjagu edasi anda tahetakse. Mõni teema töötab veebis, kiiremad asjad vajavad telefonikõnet ja isegi tänapäeval on seda, mida on kõige parem öelda tavalise füüsilise kirjaga.
Kommunikatsioonis on edu võtmeks mitmekülgsus ja kohanemisvõime – kui arvad, et ka sinu töökoda võiks sellistest väärtustes kasu lõigata, anna meile teada info@trumpauto.eu või pane end kirja tasuta prooviperioodiks siinsamas!

Registreeri LIVE DEMOle