Trumpauto põhjus, ajend ja tagajärg

Trumpauto loodi üsna lihtsa tarkvarana ühe konkreetse remonditöökoja tellimusel. Selle loomingulise protsessi käigus tuli suhelda erinevate autoremondi- ja hooldustööde osapooltega ning kiiresti sai selgeks, et tegelikult kaasaegset lahendust, mis töökoja enda elu aga ka kliendi elu lihtsaks teeks, ei ole.

Selleks, et mõista tänapäevase tarkvaraarenduse telgitaguseid ja konkreetselt Trumpauto konkurentsieeliseid tuleb ajada veidi IT-juttu.

Kõigepealt, ega tarkvara autoremondi töökojale ei ole ju midagi uut – neid on tehtud erinevate tehnoloogiate peale ka varem – aga siinkohal lähekski rõhk sõnale ‘varem,’ kuna mida rohkem aega tagasi on mõni nendest programmidest loodud, seda vanem on suure tõenäosusega selle alustehnoloogia. Ja siit algabki uue ja vana erinevus.

Iseenesest võiks ju küsida, et mida vahet seal on, kui vana on tehnoloogia, kui kõik toimib? Ja mõnes mõttes nii ongi. Aga kui klient soovib kiiret liidestamist moodsamate raamatupidamistarkvaradega, varuosamüüjate andmebaasidega, Maanteeametiga, Äriregistriga, müügi- ja turundustarkvaradega, siis vana tehnoloogia puhul neid liidestusi tihti lihtsalt teha ei saagi.

Trumpauto on loomise hetkest pandud tööle selliste alustalade peale, mis võimaldavad liidestusi teha tundidega ning mille külge ka teised tarkvarad saavad ennast liidestada.

Ja see ongi tulevikutehnoloogia – erinevate pakkujate rakendused ühtselt toimimas.