Sisepõlemismootor jääb aga tulevad e-kütused

Kas pärast 2035. aastat saab sõita ainult e-kütustega? Mis need on?

Novembri alguses kirjutasime Trumpauto blogis lähtuvalt ERR-i vahendatud uudisest, et alates 2035. aastast peaks Euroopas uute sisepõlemismootoriga sõidukite müük lõppema. Nüüd on uued tuuled!?

Mis juhtus esialgse infoga selle kohta, et sisepõlemismootorid justkui kaovad turult täiesti ning teiseks, mis on e-kütused?

Esiteks, Euroopa Liidu (EL) tasemel lepiti kokku, et fossiilkütustel ehk bensiini ja diisliga sõitvaid uusi autosid pärast 2035. aastat enam müüa ei tohi. Punkt. Hoopis teine teema on nö tehnoloogianeutraalsus – see on reegel, et EL liit saab küll seada eesmärke, näiteks saavutada süsinikuneutraalsus, kuid nende pädevuses ei ole keelata tehnoloogiaid. Kui CO2-neutraalsuse nõue on täidetud, siis võib samahästi kasutada ka sisepõlemismootorit kui tehnoloogiat. Selle suuna tugev toetaja on näiteks Saksamaa, kellel on pikkade traditsioonidega autotööstus.

Seega võib öelda, et sisepõlemismootoriga sõidukitele, kui sellistele, ei seata eraldi keeldu.

Teiseks, mis on e-kütus?

31.03.2023 ERR-i vahendatud artikli andmetel nimetatakse e-kütusteks neid kütuseid, mille tootmiseks võetakse atmosfäärist ära sama palju CO2-te kui tootmisel sinna paisatakse. Ehk nende summutitest väljub heitgaase, kuid sama kogus on enne atmosfäärist juba eemaldatud. 

Mida see kõik tähendab ühe Eesti, Läti või Leedu remonditöökoja jaoks?

Kõige olulisem on ilmselt teadmine, et kui sisepõlemismootoritega sõidukite tootmine ja müük jätkub ka peale 2035. aastat, siis mootoriremondi- ja hoolduse segment ei kao sellisel kujul kusagile, nagu algselt kardeti. Samuti ei muutu nii kardinaalselt ka varuosade äri. Kütus mootoris vahetub aga tööpõhimõte jääb samaks.

Pidevalt muutuva info valguses teame Trumpauto poolt soovitada vaid üht – oma oleviku koordineerimiseks ja tuleviku planeerimiseks, olenemata sellest, mis kütusega sõidavad autod teie töökotta, tuleks kasutada ikka targa töökoja tarkvara!

Valige sobiva funktsionaalsusega pakett ja proovige 14 päeva tasuta!

Registreeri LIVE DEMOle